عشق

 

روزی حضرت سلیمان مورچه ای را در پای کوهی دید که مشغول جابجا کردن خاک های پایین کوه بود.
از او پرسید: چرا این همه سختی را متحمل می شوی؟
مورچه گفت: معشوقم به من گفته اگر این کوه را جابجا کنی به وصال من خواهی رسید و من به عشق وصال او می خواهم این کوه را جابجا کنم.
حضرت سلیمان فرمود: تو اگر عمر نوح هم داشته باشی نمی توانی این کار را انجام بدهی.
مورچه گفت: ...
... .
"تمام سعی ام را می کنم...!"
حضرت سلیمان که بسیار از همت و پشتکار مورچه خوشش آمده بود برای او کوه را جابجا کرد.
مورچه رو به آسمان کرد و گفت: خدایی را شکر می گویم که در راه عشق، پیامبری را به خدمت موری در می آورد ...

چه بهتر که هرگز نومیدی را در حریم خود راه ندهیم و در هر تلاشی تمام سعی مان را بکنیم، چون پیامبری همیشه در همین نزدیکی ست ...

 

/ 18 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
انسان

سلام کاش سر راه ما هم پیامبری باشه که این کوه رو جابجا کنه . قابل تأمل بود ممنون[گل]

سحر

هستند کسانی که از شدت دلتنگی به کما رفته اند...! حرف نمیزنند... راه میروند... نفس میکشند... ولی چیزی حس نمی کنند!!! فقط فکر میکنند و فکر میکنند و فکر!

سحر

حرف هایم...دلخوری هایم... دلتنگی هایم....وتمام اشک های من...بماند برای بعد... تنها به من بگو با او چگونه میگذرد که با من نمی گذشت؟؟!!!!

عمه

آقا بیا شاعر : علی اکبر لطیفیان آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد شاید دعای مادرت زهرا بگیرد آقا بیا تا با ظهور چشم‌هایت این چشم‌های ما کمی تقوا بگیرد آقا بیا تا این شکسته کشتی ما آرام راه ساحل دریا بگیرد اقا بیا تا کی دو چشم انتظارم شب‌های جمعه تا سحر احیا بگیرد پایین بیا خورشید پشت ابر غیبت تا قبل از آن که کار ما بالا بگیرد آقا خلاصه یک نفر باید بیاید تا انتقام دست زهرا را بگیرد التماس دعا

(ًً)

یه خانم خوشگلو با کلی ذوق و شوق کنار اتوبان سوار می کنی. بعد چند دقیقه خانم غش و ضعف میره و می رسونیش به اولین بیمارستان. کمی استرس داری! بعد چند دقیقه میان و بهت تبریک میگن و بهت میگن داری پدر میشی!!! استرست میره بالا!!! میگی من پدرش نیستم ولی خانم میگن تو پدر بچه هستی!!! ازت تست DNA میگیرن و تو منتظر پاسخ تست می مونی! استرس بیشتر شده!!! شکر خدا جواب تست میاد و دکتر بهت میگه شما پدر این بچه نیستی!!! دوباره استرست میاد پائین!!! دکتر توضیح میده که در واقع شما اصلا به کل نمیتونی بچه دار بشی تو زندگیت... استرس بازم میزنه بالا!!! توی راه برگشت به خونه، به سه تا بچه هات فکر می کنی اینجاست که استرس دیگه آمپر می سوزونه!!

(ًً)

دیگه باقالی بوی پا نمیده !!! روحانی دیگه اینو انتظار نداشتم ! مچکریم

(ًً)

یــــــنی کولرمون عجیب خنک میکنه هاا !!!!!! روحانی مچکریم

(ًً)

چشم بَـــــسته از فرسنگها می شناسمت…! این تَـــــلاشت برای گمشُــدن مَــرا می خنداند

سحر

سلام این حرفا چیه خدا نکنه من فقط یه متن واستون گذاشتم چیزی نشده که[لبخند]