تاثیر کلام خدا بر قلبهای مردم

 حضرت عیسی (ع) فرمود : روزی کشاورزی به مزرعه رفت تا تخم بکارد وقتی تخمها را می پاشید مقداری روی گذرگاه افتاد و پایمال شد و پرندگان امده آنها را برچیدند و خوردند مقداری دیگر در زمین سنگلاخ و کم خاک افتاد و سبز شد اما چون زمین رطوبت نداشت زود پژمرد و خشکید مقداری هم در میان خارها افتاد خارها با تخمها رشد کرد و ساقه های جوان گیاه زیر فشار خارها خفه شد. اما مقداری از تخمها در زمین بارور افتاد و روئید و صد برابر ثمر داد سپس با صدای بلند فرمود: هر کس که گوش شنوا دارد خوب به سخنان من توجه کند که خداوند به شما توانایی داده که معنی حکایت را درک کنید... چون حقایق ناگفته ای را درباره زمین بیان می کند اما این مردم سخنان مرا می شنوند و چیزی درک نمی کنند و این درست همان چیزی است که انبیای قدیم پیشگویی کرده اند معنی حکایت این است:  تخم همان کلام خداست گذر گاه مزرعه که بعضی تخمها در آنجا افتاد دل سخت کسانی را نشان می دهد که کلام خدا را می شنوند اما بعد شیطان می اید و کلام را می رباید و می برد و نمی گذرد ایمان بیاورد و نجات پیدا کنند زمین سنگلاخ نمایانگر کسانی است که گوش دادن به کلام خدا لذت می برند ولی در ایشان هرگز تاثیری عمیق نمی نماید و ریشه نمی کند آنان می دانند کلام خدا حقیقت دارد و تا مدتی هم ایمان می اورند اما وقتی باد سوزان شکنجه و آزار ورزید ایمان خود را از دست می دهند زمینی که از خار پوشیده شده به کسانی اشاره دارد که به پیغام خدا گوش می دهند و ایمان می اورند ولی ایمانشان در زیر فشار نگرانی مادیات و مسئولیتها و لذات زندگی کم کم خفه می شود و ثمری به بار نمی اورد اما خاک خوب نمایانگر اشخاصی است که با قلبی آماده و پذیرا به کلام خدا گوش می دهند و با جدیت از آن اطاعت می کنند تا ثمر به بار آورد.

انجیل لوقا باب 8

 

/ 14 نظر / 35 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هشدار براي كبري11

[گل] استفاده كردم ممنون

عمه

سلام...عیدشما مبارک انشالله سلامت وسربلندباشی[گل]مطلب شماهم قابل تامل بودممنون

avin

دلم کار دست است خودم بافتمش تارش از سکوت پودش از تنهایی همین است که خریدار ندارد…!!

غریب آشنا

هشدار!!! غفلت یا توطئه؟!! بی حوصلگی و بی ظرفیتی برخی معلم نماها + برچسب بیش فعالی به دانش آموزان پرشور و نشاط = اعتیاد به قرص های ریتالین(متیل فندیت)!!!

دخترک مهربون

[گل][متفکر]

عمه

سلام..این اون چیزی که قکرمیکنید نیست نه خیانت میکنه ونه خیانت دیده..ازنوع دیگس ...منکه میدونی بی تعارف میرم جلو

انسان

[دست] موندم این پست ها رو از کجا میاری [فرشته]

دخترک مهربون

سلام خیلی اهنگ وبتون زیباست من نمیدونم چرا نمیتونم اهنگ بزارم هزارتا گذاشتم اما نمیخونه یا قالبمو خراب میکنه.[گریه]

رهرو

سلام حضرت ابا عبدالله الحسین فرمودند:«اگر در زمان حضرت مهدی بودم تا آخر عمر خدمتش رامی نمودم» همچنین آن حضرت در عالم مکاشفه به یکی از علماء قم فرمودند: «مهدی ما درعصر خودش مظلوم است تا می توانید درباره ی حضرت مهدی سخن بگویید و قلم فرسایی کنید. آنچه که درباره ی این شخصیت معصوم بگویید در واقع درباره همه معصومین گفته اید. چون معصومین همه در عصمت ولایت و امامت یکی هستند و چون عصر حاضر عصرمهدی ماست سزاوار است در باره او مطالب گفته شود.باز تاکید میکنم درباره ی مهدی ما زیاد سخن بگویید و بنویسید «مهــــــدیِ ما مظلــــــوم است»بیش از آنچه نوشته و گفته شده باید درباره اش نوشت و سخن گفت»

سما

سلام عالی عالی بود کلام اثرگذاری[پلک] بود