سیر و سلوک 7

مدتی پیش نامه ای از طرف یکی از دوستان قدیمی بدستم رسید  در خیابان بودم برای همین به پارک مجاور خیابان رفتم و پس از نشستن روی نیمکت با اشتیاق و کنجکاوی  فراوان نامه را گشودم نامه ای بود که فقط دو سطر پیام داشت خط اول پرسیده بود چرا پاکت نامه را با اشتیاق گشودی و سطر دوم ادرسی مندرج بود برای ارسال  پاسخ

پس از اندکی تامل به این جواب رسیدم : من خاطرات خوب و خوشی از دوستی با شما دارم جز لطف و محبت از شما چیزی ندیدم برای همین امروز هم انتظاری جز این از نامه شما نداشتم. همه انسانها تشنه مهر و محبت هستند.

پس از اینکه پاسخ را برای او فرستادم مجدد نامه ای از او دریافت کردم که در ان نوشته بود این می تواند پاسخ سوالی باشد که در دوران دانشجویی از یکدیگر پرسیدیم (( چرا اشتیاق به خواندن قرآن نداریم؟))

حال که فکر می کنم می بینم ما به نکته اصلی یعنی نامه بودن  قرآن توجه نکردیم قرآن نامه ای  از سوی خداوند رحمان و رحیم است که ما از روی عادت آن را یک کتاب مذهبی حاوی روشهای برگزاری مناسک مذهبی و آیین پرستش خداوند  می دانیم  بدیهی است خداوند به پرستش ما نیازی ندارد و این ائین جز برای خیر و صلاح ما فرستاده نشده است.

به راستی اگر ما این کتاب را تا بحال ندیده باشیم و از طرف یک دوست صمیمی برای ما ارسال شود ممکن است آن را نخوانیم خصوصا اگر این فرصت را نداشته باشیم که از خود او بپرسیم هدف تو برای ارسال این کتاب چیست؟

براستی شایسته نیست نامه خداوندی را که هر چه داریم از لطف و کرم اوست یک بار هم که شده بخوانیم و در خصوص آن بیاندیشیم؟

آیا از چنین خداوندی انتظار نمی رود آدرس گنجها , نعمتها و الطاف دیگری را برای ما ارسال کرده باشد؟؟؟ 

/ 14 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی

کدام آدم؟کدام حوا؟ما حاصل جهش در ژن آفتاب پرستیم.اینگونه که به سرعت رنگ عوض میکنیم.!!!!!!

کدام آدم؟کدام حوا؟ما حاصل جهش در ژن آفتاب پرستیم.اینگونه که به سرعت رنگ عوض میکنیم.!!!!!!

ف الف

[ناراحت][ناراحت][ناراحت]

علیرضا

کسی که نسبت به افراد وابسته به خودش سخت‌دل و بی‌رحم است، مسلما نمی‌تواند آدم درست و قابل‌اعتمادی باشد و هرگز نباید مورد تایید و تحسین قرار گیرد

انسان

سلاااااااااااااااااااام آقا مرتضی کم پیدایی برام خیلی جالب بود این پست قابل تأمل بود دستتون بی بلا

من دیپلمات نیستم؛ انقلابیم

[گل][گل][گل][گل][گل] امام صادق علیه السلام براى قضاى حاجت یک مؤمن، به ابان بن تغلب دستور قطع طواف دادو فرمود: ثواب برآورده نمودن حاجت مؤمن از ثواب هفتاد طواف برتر است‏.

فاطمه

سلام عالی بود مثل همیشه هیچ وقت از خوندن مطالبتون خسته نمیشم پایدارو سلامت باشین ودر پناه حق

دلآرام

سلام،برام جالب بود تا حالا به نامه بودن قرآن فکر نکرده بودم؛با اینکه همیشه دنبال اینم که موقعیت گیر بیارم قرآن بخونم با این متن فکر کنم الان بیشتر با فرستنده ی نامه ام ارتباط بگیرم،میگم نامه ی من چون من و خدا جدای از همه ایم مثل اونا که جدای ازمنن [گل][گل]