فرهنگ ازدهاک=فرهنگ امریکا

??جالبه حتما بخوانید
آیا آنان که دم از کورش و بزرگی و عظمت او می زنند بویی از منش کوروش و مرامش برده اند؟ آیا می دانند کورش فرزند یکی از والیان ممالک مادها بود و هر ساله پدرش همراه دیگر والیان هدایایی را به ازدهاک امپراطور ماد تقدیم می کرد ؟ آیا آگاه هستند  تنها چیزی که او را به پادشاهی بزرگ تبدیل کرد متفاوت بودن طرز فکر او با پدرش بود ؟ چرا که پدرش  معتقد بود همواره بایستی قبل از هر هیجان و سرکشی به توانایی خود در مقابل دشمن نگریست؟ که او چنین نکرد !!! و آیا می دانند او افتخار خوردن غذا برسر میز ازدهاک را که یک بار در سال تکرار می شد ننگ دانست و از خوردن غذا پرهیز کرد و مغضوب امپراطور زمانش شد ؟  

و این بود که لیاقت شاهنشاه جهانی شدن را یافت!!!  آیا می دانند که او به هر سرزمینی رفت فقط به اجرای عدالت و رهایی مظلومان پرداخت نه چپاول ثروت آنان ؟

اگر می دانند پس چرا دوست دار سر خم کردن ایران در مقابل امپریالیسم غرب هستند تا از سفره های رنگین و لذتهای مادی دو روزه دنیا بهره مند شوند؟ براستی چرا نام کورش را بر زبان می آورند وقتی که هوادار افکار غربی و امپریالیستی غرب برای کشتن مظلومان و حمایت ظالمان هستند؟

بی شک دلیلی ندارد جز استفاده ابزاری از او برای پراکندن سپاه ایرانیان در مقابل مستکبران و البته ندانسته و در پی تحریک سپاه امپریالیسم غرب. براستی انان که او را برای بی حرمتی به قرآن ابزار کرده اند می دانند بیشترین شباهت سرگذشت پادشاهان با ذوالقرنین که خداوند در قران از او به نیکی یاد کرده است و به او حکمت و قدرت و ثروت عطا نموده است   سرگذشت کورش کبیر است؟

 و آیا مطلع هستند یکی از نشانه های فرا رسیدن قیامتی که انان انکار        می کنند زمان تخریب سدی است که توسط او بنا شده است؟

و آنان که ایرانیان را بی هنر می دانند آگاه هستند که اولین بار توسط او آبکاری فلزات برای جلوگیری از اکسید شدن ابتکار شده است ،ان هم در سطحی وسیع مثل سد سازی با فلزات، که در قرآن کریم به آن اشاره شده است؟

اگر می دانند، پس چرا ایرانیان را بی هنر می خوانند؟!

و اگر  ایرانی بی هنر است  چرا کورش را از ایرانیان می دانند؟؟؟

 شاید او را هم از تبار مردم ممالک  غربی فرض می کنند ؟!

براستی اینهمه تناقض حاصل بی اطلاعی ، ساده انگاری و بی فکری نیست؟!

نمی خواهم به مغرض بودن و وطن فروشی انان بیاندیشم که بی شک  ایرانی  چنین نیست.

/ 31 نظر / 56 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ترمه

مثل درخت باشید که در تهاجم پاییز هرچه بدهد ، روح زندگی را برای خویش نگه می دارد . . .[گل] . سلام...پاییزت مبارک، مهندس مرتضی[لبخند][گل]

محبــا

پاییز زیبا و عروس فصل هاست برگ ریزان درخت و خواب ناز غنچه هاست خش خش برگ و نسیم باد را بی انتهاست هرچه خواهی آرزو کن ُ فصل فصل قصه هاست . . .

ترمه

وقتی شما برای دیگران دعا می کنید ، خدا می شنود و آنها را اجابت می کند و بعضی وقتها که شما شاد و خوشحال هستید ، یادتان باشد که کسی برای شما دعا کرده است . . .[گل]

عمه

سلام.حالت خوبه؟خیلی وقته ازتون بی خبرم

ترمه

سرچشمه ی وحی در کویر است، غدیر تقدیر خداوند قدیر است، غدیر ای عشق! بگو به تشنه کامان ولا دریاست، اگرچه آبگیر است، غدیر . غدیر ، بهاى هر چه بهاران، طراوت قطره قطره‏ ى باران، عطر دل‏ انگیز نعمت ولایت و موهبت هدایت، پیشاپیش مبارک باد[گل]

غریب آشنا

سلام عیدتون مبارک بدوین بیاین عیدی تا تموم نشده![لبخند][گل][گل][گل]

ترمه

✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾ « وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ » کسانى که ستم کرده ‏اند به زودى خواهند دانست به کدام بازگشتگاه برخواهند گشت. (سوره مبارکه شعراء آیه 227) و بیایید برای رهایی شیعیان جهان از چنگال دژخیمان ستمکار، از صمیم قلبمان منتقم حقیقی را صدا کنیم و بگوییم: المستغاث بک یا صاحب الزمان(عج) ✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾✾

ف الف

خیلی جالب بود واقعا می دونند؟ بعیده که بدونند...

هموطن

جمع کنید این حرفاتونو کوروش کجا اینجوری بوده که از خودتون یه تاریخ من در آوردی مثل سریالهای کره ای واسه تاریخ کشورمون درست کرده اید.. در ضمن این مذاکرات و دوستی با کشورهای دیگه اصلا وطن فروشی نیست

دلسوختگان

سلام مهربان دوست . . . مطالب وب شما بسیار آموزنده هست . . . خدا قوت و خسته نباشید . . . با اجازه لینک کردم . . . موفق و همیشه شاد باشید . . . انشاا... .