بوی جنگ

می آید از دو طرف،  خیر و شری ندارد؛  از شر به این دلیل که ما را از خیر نا امید کند و خیر هم ناخواسته بخاطر دادن گرای اشتباه، هر چه هست اینجا امن نیست نمی دانند وقتی پیروز شدند چیزی نمانده که بر آن بنشینند و حکومت کنند یا حتی مثل شهروندی ساده و فقیر در کوچه هایش گدایی کنند.

و دل ساده من هنوز به خیر امید دارم خیری که چه وعده ها از آسایش ، رفاه و عزت و پاکی و سلامت می داد  و چه وعده ها از پیروزی حق بر باطل همان وعده هایی که شر آنها را برای پیروانش فراهم آورده بود  حال بماند که خبری از پاکی و سلامت نیست ولی رفاه و آسایش هست دل ساده من که همین ها را هم آرزو به دل مانده.

خیر می گفت خدا با ماست امروز خیر در گوشه ای از سرزمین خودش محبوس و آخرین تلاشها برای بقایش را دارد ولی خبری از خدا و یاری او نیست نمیدانم اگر خدا جای آنها بود هنوز امیدی به آمدن یار و یاور داشت؟

پس کی یاری خدا فرا می رسید بیچاره خیر و بیچاره قلب محزون من که از دست خیر و شر چه ها که نکشید

بیچاره این زمین خونین و تکه تکه نمیدانم خدا بعد از پیروزی خیر بر شر چگونه آباد خواهد کرد این پهنه ویران را

چگونه پیروان خیر را به روزهای سلامت و سرزنده گی باز گرداند خیر زانوانش درد می کند می گویند آرتروز زانو دارد بس که بی جهت به این طرف انطرف بدنبال شر دوید به خاطر غصه هایی که خورد قلب و دل و بارش ناقص کار می کند به نظر میرسد افسردگی هم دارد البته یکی می گفت اینها به خاطر این است که مدتی با شر همراه بوده و بخشی از قوای جسمانی خود را تضعیف کرده برای همین در جنگ آسیب پذیر تر از دیگران شده ولی من چنین اعتقادی ندارم یا حداقل اینجا به نظر من مصداق ندارد  چون اغلب اینگونه اند.

از شما می خواهم اگر با دو طرف جنگ تعامل یا آمد و شدی دارید بگوئید آتش بس اعلام کنند دیگری جنگیدن بی فایدست دیگر کسی نمانده که بخواهند مدینه فاضله ای برایش بنا سازند دیگر کسی نیست که برایتان سوت و کف بزند بگوئید اینجا اگر کسی هست خودش در جنگ داخلی سرش گرم است عده ای نمیدانند با کدام سو همراهند بعضی هم برای خود ادعای پادشاهی دارند.  و هستند کسانی که فعالیتشان زیادتر از معمول شده به خیالشان باید فرصت را غنیمت شمرد و از آب گلالود ماهی گرفت  بیچارهها نمیدانند هر چه بیشتر بدوند زودتر از پای در می آیند بیچاره ها حواس پرت شده اند بس که فکر و ذکرشان همزمان خیلی جاها کار می کرد؛ فکر میکنم همین روزهاست که آلزایمر بگیرند

بگوئید آتش بس بدهند که خاکستری بیشتر از ما باقی نمانده...

بگوئید هر چه هست ارزانی شما به شرطی که بمانید و بر این سرزمین حکومت کنید سر زمینی که دیگر چیزی برای چاپیدن ندارد

و خدایش همین نزدیکی ناظر است تا هر که را که طالب خیر است به خیر ابدی برساند و شما را نیز به جهنم... 

/ 10 نظر / 21 بازدید
ف الف

پس کی یاری خدا فرا می رسید بیچاره خیر و بیچاره قلب محزون من که از دست خیر و شر چه ها که نکشید سلام قشنگ می نویسید، چی خوندید؟ نوع نگارش بعضی از وبلاگ نویس ها را واقعا دوست دارم... قشنگ مینویسند مثل شما

ف الف

ببخشید یه نکته، بعضی از قالب های وبلاگها این طوریه که فاصله خطوط کمه، به نظرم قالب شما هم از همون دسته قالب ها باشه برای همین فکر کنم اگه نوشته هاتون را بُلد نکنید، راحتر خونده بشه و متن خوانایی بیشتری پیدا میکنه ان شاء الله جسارت بنده را می بخشید

(ًً)

کودکی در نظرم آمد که پرچم سرزمینش را در حیاط مدرسه دوست داشت نه روی تابوت عمویش

(ًً)

یه روز یه باغبونی-یه مرد آسمونی- نهالی کاشت میون باغچه ی مهربونی می گفت سفر که رفتم یه روز و روزگاری این بوته ی یاس من می مونه یادگاری هر روز غروب عطر یاس تو کوچه ها می پیچید میون کوچه باغها بوی خدا می پیچید اونایی که نداشتن از خوبیا نشونه دیدن که خوبی یاس باعث زشتیشونه عابرای بی احساس پا گذاشتن روی یاس ساقه هاشو شکستن آدمای ناسپاس یاس ِ جوون مرگ اون تکیه زدش به دیوار خواست بزنه جوونه اما سراومد بهار یه باغبون دیگه شبونه یاسو برداشت پنهون ز نامحرما تو باغ دیگه ای کاشت هزار ساله کوچه ها پر میشه از عطر یاس اما مکان اون گُل مونده هنوز ناشناس

رهرو

سلام از حضور و نظر لطفتون ممنونم. ضمنا شما با احترام لینک میشوید. یا مهدی [گل]

عمه

سلام...و خدایش همین نزدیکی ناظر است تا هر که را که طالب خیر است به خیر ابدی برساند و شما را نیز به جهنم.[دست][دست]

سحر

دختری پشت یه هزار تومانی نوشته بود: پدر معتادم به خاطر همین پول یک شب مرا به دست صاحب خانه مان سپرد... خدایا چقدر میگیری که بگذاری شب اول قبر قبل از اینکه تو ازم سوال کنی من ازت بپرسم چرا؟؟!!!

مائده

سلام هرچیزی و که بیشتر از همه میخوای 3بار تکرارکن ،بعد نوشته زیر و بخون : بسم الله الرحمن الرحیم لاحول ولا قوة الا بالله العلی العظیم آمین این پیام رو به 9 نفر بفرست ، آرزوت برآورده میشه ، پاک کنی یا نفرستی ..... ممکنه آرزوت برآورده نشه الان ساعت و نگاه کن ، دقیقا 9 دقیقه بعد یه اتفاقی میافته که خوشحالت میکنه.

نمودنم منظورتون از خیر و شر چیه و متنتون را تا خوندم بوی سیاست به مشامم خورد درست برداشت کردم؟

بچه شیطون

نمی دونم منظورتون از خیر و شر چیه ولی متنتون را تا خوندم بوی سیاسی به مشامم خورد درست برداشت کردم؟